مواردی که باید در اسباب کشی رعایت شود

مواردی که باید در اسباب کشی رعایت شود

نکاتی مفید بری آنکه اسباب کشی راحت و بی دردسری داشته باشیم

مواردی که باید در اسباب کشی رعایت شود _ میدانید باید چطور اسباب کشی کرد و چگونه سریعا وسایل خود را جا به جا کرد؟ می توانید با خواندن این مطلب کار سخت را برای خودتان راحت تر کنید. انگلیسی ها می گویند 3 بار اسباب کشی کردن به اندازه یک آتش سوزی به شما ضرر می رساند.

مثل اینکه بار بندی وسایل و باز کردن آن ها بعد از اسباب کشی تمامی ندارد .پس از مرحله خسته کننده بار بندی و جابجایی بعد از مدت کوتاهی نوبت به چیدمان خانه و باز کردن وسایل می رسد. ولی به هرحال باید آن را انجام داد چه بهتر که راه و روش هایی برای سبک تر و ساده تر کردن آن بدانیم ؛ در این بخش از ممتاز باربری می آموزیم چگونه اسباب کشی بهتر و چیدمان سریع تری داشته باشیم.

ممتاز باربری

نکات مهم قبل از اسباب کشی

پیش از آنکه شروع به حمل بار و رساندن آن به محل جدید کنیم. می بایست به نکاتی مخصوصا در حین بار بندی لوازم توجه کنیم تا دچار مشکل نشویم.

تمامی این نکات توسط پرسنل ممتاز باربری گردآوری شده است. اگر این نکات رعایت شود در زمان اثاث کشی و انجام باربری به هیچ مشکلی بر نخواهید خورد.

1· اول از همه تمامی کار هایی که باید انجام دهید را لیست کرده و در یک کاغذ یادداشت کنید.

2· شروع به بار بندی کنید.

3. وسایلی که برای بار بندی به آن نیاز دارید همگی از سوپر مارکت قابل خرید است. وسایلی همچون طناب ، چسب ، جعبه ی مقوایی و روزنامه باطله.

4· قبل از بار بندی وسایل حتما همه آنها را تمیز کنید.

5· لوازم شکستنی به دقت روزنامه پیچ شود و با چسب بار بندی گردد.

6· محل اتصال های جعبه ها را قبل از پر کردنشان حتما بررسی کنید.

مواردی که باید در اسباب کشی رعایت شود

7· هرچقدر باربندی شما حرفه ای باشد میزان خراب شدن وسیله ها کمتر خواهد بود.

8· برای کثیف نشدن فرش روی آن پارچه انداخته و از محله ریشه هایش با چسب به فرش متصل کرده. سپس روی قسمت پشتی فرش هم می توان پارچه وصل کرد.

9· تمامی وسایل داخل میز آرایش و پا تختی و غیره را در یک کیسه زباله ی بزرگ بریزید.اگر وسایل سنگین بود از یک لایه اضافه تر کیسه برای افزایش مقاومت استفاده کنید.

10· گوشه های میز ها و دراور ها را با روزنامه یا محافظ ضربه بپوشانید.

11. از پر کردن کارتن های بزرگ به صورت کامل با کتاب اجتناب کنید چون این کار، کار کارگران را مشکل می کند. می توان مقادیری از حجم آن را به خرده ریز ها اختصاص دهیم.

12· وسیله ها و اجناس گران خود را با وسیله نقلیه خود حمل کنید.

13· با آمدن کارگران جعبه های سنگین تر را جلو دست قرار دهید. تا آنها اول جعبه را جا به جا کنند.

14· قبل از ورود وسایل به منزل جدید می بایست منزل جدید کاملا تمیز شده باشد.

مواردی که باید در اسباب کشی رعایت شود
مواردی که باید در اسباب کشی رعایت شود

4 نکته آسان برای کمک به کاهش حجم کار و راحتی طی اسباب کشی :

در اسرع وقت شروع کنید:

شاید مهمترین نکته مشاوره برای کاهش حجم در اسباب کشی این باشد که هرچه زودتر کار را شروع کنید ، به محض اینکه فهمیدید که شما به یک فضای کوچکتر اسباب کشی می کنید، کار خود را شروع کنید. هرچند رفتن به خانه یا آپارتمان جدید می تواند دلهره آور باشد، اما اگر پیش تر برنامه ریزی کرده باشید، می توانید در هر هفته یا حتی یک اتاق را جمع کنید.

با کمی توجه و کم کم انجام کارهای فضاها، به نظر می رسد قابل کنترل تر می شود. حداقل، شروع به نوشتن لیستی از وسایلی کنید که می توانید از شر آنها خلاص شوید.

اگر قصد دارید وسایل را اهدا کنید یا آنها را آنلاین بفروشید، به جای اینکه در حیاط حراج بزنید، می توانید از دست وسایلتان خلاص شوید ، وقتی خانه خود را خالی کردید، می توانید پیشرفتتان را مشاهده کنید و این شما را تشویق می کند تا کارتان را ادامه دهید.

مرتب کردن:

بهترین راه برای کاهش حجم وسایلتان در طی اسباب کشی، صادق بودن در مورد آنچه که واقعا نیاز دارید است. قبل از شروع به بیرون ریختن وسایلتان، بنشینید و لیستی از آنچه که قطعا نیاز دارید را تهیه کنید.

اینها باید مواردی باشند که به طور منظم از آنها استفاده می کنید، مانند تخت و وسایل آشپزی. در همان زمان، مواردی را که می توانید به راحتی بدون آنها زندگی کنید نیز بنویسید برای مثال، اگر شما در حال حاضر در هر اتاق یک تلویزیون دارید، اما به جایی می روید که اتاق های کمتری دارد، حداقل از یک تلویزیون خود خلاص شوید.

این زمانی است که باید بفهمید از چه چیزی دو تا دارید و می توانید از دست یکی از آنها خلاص شوید. حتی اقلام های کوچک، مانند یک چاقوی پنیر بری اضافی که هرگز از آن استفاده نمی کنید. باید بیرون گذاشته شود.

مواردی که باید در اسباب کشی رعایت شود

به یاد داشته باشید که دوازده وسیله کوچک برای جمع آوری یک اتاق منطقی لازم است در نهایت، مواردی که می توانید با نسخه های کوچکتر، جایگزینش کنید را کشف کنید برخی از نمونه های واضح شامل تخت و یا مبل اتاق نشیمن، تلویزیون و میز آشپزخانه شما است.

اگر شما در حال حاضر یک خانه بزرگ دارید، شانس بالایی دارید که این اقلامتان بزرگ باشند ، شما می توانید فضای قابل توجهی را با فروش آنها و خرید نسخه های کوچکتر برای خانه جدید ذخیره کنید.

مواردی که باید در اسباب کشی رعایت شود
مواردی که باید در اسباب کشی رعایت شود

فروش یا اهدا وسایل:

بسته به اولویت شخصی شما، باید اقلامی را که تصمیم دارید که دیگر نیازی ندارید. اگر وضعیت خوبی دارند، می توانید به فروش برسانید و یا اهدا کنید.اگر شما وسیله ای را به دلایل احساسی دوست ندارید اقلام غیر ضروری خود را، مثلا تلویزیون را بیرون کنید، پول اضافی حاصل از فروش آنها می تواند به شما برای مقابله با این حس کمک کند. وقتی که بحث فروش و اهدای وسایل پیش می آید، بحث همه چیز یا هیچ چیز نیست.

شما می توانید اقلام گران را بفروشید. کالاهای ارزان تر، مانند ظروف تکراری و لباس های استفاده شده خود را اهدا کنید. همچنین در نظر داشته باشید که آیا از آشناهایتان کسی هست که برخی از اقلام در نظر بگیرید شما را بخواهد یا خیر. برای بیرون کردن وسایلی که دوستشان دارید، این کار گزینه بهتری است.

یک واحد ذخیره سازی را در نظر بگیرید :

واحدهای ذخیره سازی برای همه نیستند، اما اگر وسایلی دارید که به سادگی نمیتوانید از دست آنها خلاص شوید، اما همچنین در خانه جدید خود فضایی برای آنها ندارید، یکی از این واحدها را اجاره کنید ، فقط مطمئن شوید که شما از این واحد ذخیره سازی یا همان انباری به عنوان بهانه ای برای نگهداری وسایلی که نمی خواهید و از آنها استفاده نمی کنید، استفاده نکنید.

این واحد ها فقط مشکل را جابه جا می کند و حلش نمی کند. همچنین شما را مجبور به اجاره یک واحد بزرگتر می کند که در عوض هزینه ماهانه دارد.

چند نکته مفید و پیشنهاد کوتاه برای انجام راحت اسباب کشی

  1. در حین بار بندی اسباب خانه بر روی هر جعبه اسم محل آن و محتویاتش را بنویسید و بر روی آن بچسبانید .
  2. اگر تعدادی برای کمک دارید پس هر شخص را مسئول یک قسمت از خانه کنید. اما در صورتیکه خودتان به تنهایی باید اسباب را جمع آوری کنید. بهتر است تا زمانی که بسته بندی اسباب یک اتاق یا بخشی از خانه تمام نشده است به سراغ جای دیگری نروید.
  1. یک نکته بسیار مهم که اغلب به آن توجهی نمیشود این است :در زمان جابجایی وسایل، فردی را در منزل جدید مسئول کنید تا کارگرها را راهنمایی کند برای اینکه وسایل هر قسمت را تا جایی که امکان دارد بر اساس نام روی جعبه ها در محل مشخص خود قرار دهد.
  2. در خانه جدید هم هر قسمت را به شخصی بسپارید .
  3. هر فرد را مسئول چیدن وسایل شخصی خودش کنید تا آن ها را به سلیقه خود بچیند.
  4. هرگز قبل از مشخص کردن جای وسایل، آن ها را باز نکنید چرا که این کار باعث می شود نظم مورد نظرتان اجرایی نشود و وسایل سرجایشان قرار نگیرد.
  5. لوازم یا لباس های آویز مربوط به کمدها را سریع آویزان کنید.
  6. با قراردادن وسایل بزرگ مانند مبلمان و بوفه در گوشه ها از بهم ریختگی محیط خانه جلوگیری کنید و در نهایت بر اساس فضای باقیمانده به بهترین شکل ممکن آن ها را بچینید.
تیم باربری ممتاز بار همیشه پاسخگو و شنیدار نظرات و انتقادات شما مشتریان عزیز می باشد.

خدمات باربری ممتاز مازندران

حمل بار و اثاث |باربری مازندران

” با کمک باربری ممتاز بار مازندران بهترین اسباب کشی را داشته باشید “

09114254890

اسکرول به بالا